Blog

Twoje uprawy, a oddziaływanie pleśni śniegowej

Aby skutecznie pozbyć się pleśni śniegowej należy wykonać oprysk przy wykorzystaniu fungicydów na etapie kłoszenia oraz kwitnienia uprawianych zbóż. Ta metoda jest zdecydowanie godną wykorzystania co potwierdzają doświadczenia i testy przeprowadzone przez wielu specjalistów oraz rolników.

Wpływ pleśni śniegowej na Twoje uprawy

Pleśń śniegowa dotknąć może zarówno jęczmienia jak i pszenicy, dlatego też nie stanowi egzotycznego zjawiska natknięcie się na objawy wynikające z jej występowania. Choroba ta wynika z zalegania śniegu i dotyczy przede wszystkim roślin. Zboża, które są nią dotknięte przedstawiają inną barwę aniżeli zboża zdrowe i można zaobserwować na nich jasno różową grzybnię. Jest to choroba której negatywny wpływ można ograniczyć poprzez odpowiednio przedsięwzięte skuteczne środki zaradcze takie właśnie jak oprysk fungicydami. Decydując się na zgłębienie informacji na temat tej choroby oraz danych odnośnie wypróbowanych metod zapobieżenia jej zgubnym skutkom, zabezpieczamy naszą uprawę przed bardzo niekorzystną perspektywą utraty znaczącej części swojego pierwotnego potencjału.

Normalnym elementem codziennej pracy przy uprawach jest walka z różnorakimi chorobami i dlatego też właśnie zainteresowanie się gamą stosownych preparatów pozwalających zapobiec również tej infekcji będzie jednym z punktów elementarza osoby, która planuje zajmować się rolnictwem.

Mając dostęp do preparatów firm o potwierdzonej reputacji, które słyną z zaoferowania rolnikom skutecznych rozwiązań pozwalających poprawić kondycję uprawy, można mieć pewność, iż na zawołanie będziemy dysponowali środkiem, który pozwoli uporać się z pleśnią śniegową. Nie jest ona nieprzezwyciężonym problemem, tym bardziej, że pleśń śniegowa, występując tak często i przez to stanowiąc obiekt koncentracji i uwagi wielu specjalistów, została gruntownie rozpracowana. To sprawia, że pleśń śniegowa jest chorobą w odpowiedzi na którą, także w polskich hurtowniach, znajdziemy wiele skutecznych preparatów.